Prvomájové cykloputování

9. května 2010 v 23:29 | Péťa |  na kole

Prvomájové cykloputování

1
Vstávání se nám opět moc nepovedlo, resp. prodloužilo, a tak nebyla šance dojet do Hlásné Třebáně včas. A tak jsme přesun Kandráčů malých, velkých i nejstarších pozorovali z okýnek Elefantu s rychle ubíhající krajinou. V Berouně jsme se zahřáli do dlouhého táhlého kopce až ke startu berounské "čtyřiadvacítky". Již zkušení pánové nás provedli trasou závodu, kterému jsme se letos rozhodly postavit. A protože štěstí přeje připraveným, nechtěly jsme tu přípravu podcenit. Neodradila nás ani zátarasa na soukromé louce, ale Martina se nám zlanařit nepodařilo. Když Darinka znova během závodu nezabloudí (tam by jí Michal asi hledat nejel ;) ) a Aneta občas uvolní v křeči svírané brzdové páky, mají jako ženská "čtyřka" dost velkou šanci na vítězství.


Po obědové pauze, kdy jsem měla šanci najíst se aspoň suchého chleba, jsme se rozdělili. Cesta
2
do Jinců se neobešla bez zranění, líbání pod rozkvetlým stromem, úmorného šlapání po polní cestičce rozbité koňskými kopyty, stoupání, která vedla kolmo k nebi, překonávání sama sebe a na závěr pořádného bikerského sjezdu.

Penzion u Ešky poskytl zajímavé zážitky - plovoucí dlažbová podlaha, ukradni si svůj čůrek vody, spaní na špalku, spláchni s kapkou vody, heating on night party.... Povzbudit bikery přijel i chromý Ladama, ale vypadá to, že povzbuzování proběhlo spíš "s mírou", Jirrik ohlídal naše klidné spaní a k raní kávě se nepodávaly sušenky.


Na Kuchyňku jsme si chtěli vyjet po zelené, nakonec jsme ale tlačili po červené. I tak jsme ostatní dojeli ještě ve stoupání. Lucka přišla na trik, jak na sebe přitáhnout pozornost chlapů. Stačí jen3nepatrně poškodit ráfek a pak se opravuje, lepí, hledá závada, přičiní se každý zručný chlap všeuměl. Už cesta na Kuchyňku některé bikery rozházela a co teprve sjezd dolu . Rychlejší si mohli za odměnu vyšlápnout na rozhlednu, počkat si půl hodiny na klobásu, kterou svět neviděl, vypít pivo, o kterém jsme dlouho pochybovali, že nahoře opravdu dostaneme, a pak dohánět lenochy, kteří se rozhledně vyhnuli obloukem.

Všichni jsme se opět sešli v hospůdce, tedy skoro všichni. Terezka se ztratila někde v brdských lesích a neměla tolik štěstí jako zbloudilé Věrka a Lucka, které jim známý čmuch přivedl až za námi do hospody k Dernerům.

Mírné mrholení popohnalo naše šlapání a člověk se ani nenadál a už byl u řeky. Prahou projíždíme už za vydatného deště, ale komu by tento májový deštík zkazil úsměv na tváři.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama