Skryjská jezírka a okolí

28. října 2009 v 21:07 | Péťa |  v botách
VIDEO JURIMÍR
FOTKY BURÍSEK
FOTKY JURIMÍR
Do Skryjí jsme dojeli na chlup přesně a to hlavně zásluhou zkušeného navigátora, který předčasný příjezd oddálil záludnou zajížďkou :). Od "rady starších" jsem byla při plánování trasy limitována 20 km, které se mi na mapě podařilo namixovat z trikolory značek: modré, žluté a zelené. Smáli jsme se, kdyby namísto modré byla bikerská červená, mohli jsme pracovně říkat, teď jdeme na béčko a po 5 km přestoupíme na áčko.


Burísek nasadil skřítkovskou čepičku, Burajda stařecké hole, PB zánovní papučky a mohlo se
vyrazit. Za necelých 5 km jsme došli ke Skryjskému jezírku. Skoro bych se divila, kdyby Jurimír na tomto místě nezažil nějakou nebezpečnou, vypjatou a se smrtí si zahrávající situaci. Jak se tenhle kluk mohl dožít tolika let, mi začíná být záhadou. Při pauze u jezírka přišel k úhoně můj domácí štrůdl a Burísek po připomínkách k jeho množství okradl svou vlastní manželku o její podíl. Dále jsme pokračovali podél poklidně tekoucího Zbirožského potoka, Burajda zkoušela skoky letmo do bahna a pak vypadala, jako když jsme byly děti a hrály si v loužích. Protože je podzim, nezapomněli jsme ani na sběr pozdních lesních plodů. Už teď se těším na Jurimírova kubu z bedel, až musím utřít klávesnici, jak mi na ni kapou sliny. Že jsou bukvice pochoutka pro divoká prasata ví asi každý, ale proč jich měl Jurimír plnou kapsu? Museli jsme to taky ochutnat, a tak jsme stáli uprostřed cesty a loupali bukvice, až se pod námi nahromadila kopička hnědých slupek. Možná, že nám ale chutnalo z velkého hladu . Už hodinu a půl jsme se toulali po lese a hledali přívětivé místo k obědu, který Burajda zabalila Burískovi do batůžku.

Než jsme dorazili do Skryjí pobavili jsme se na účet Buríska, který nosil celý den krásnou modrou čepici zaraženou hluboko do čela kvůli nastydlým dutinám..... Burajda na důkaz solidarity nasadila na hlavu nepromokavou kšiltovku...... s PB jsme se proběhli po balíkách slámy vyskládaných na okraji louky ..... a kochali se tisíci barvami, které se přírodě vylily do korun stromů. Ve Skryjích se Burísci rozhodli skočit na kafe a tak na Týřov šla jen "mladší" sekce. Musím konstatovat, že Burajda má opravdu s tím počasím nějakou domluvu, protože jakmile zalezli do hospody, začalo pršet a přestalo ve chvíli, kdy nám šli naproti na vyhlídku nad Berounkou.

Cestou domů jsme se nevešli s protijedoucím autíkem na silnici, ale naštěstí si to mezi sebou vyříkali pouze zrcátkama. Doufám, že to jeho dostalo taky co proto . Po krátkém zhodnocení v zakouřené putice jsme se rozjeli k domovům.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama