Sobotní projížďka s Nakoláky - Říčany a okolí

24. srpna 2009 v 23:43 | Péťa |  na kole
FOTKY JURIMÍR
VIDEO Z PROJÍŽĎKY

Do Říčan se všichni bikeři i nebikeři dopravili po vlastní ose. Někdo to měl zvýhodněně blíž, skoro
za barákem. Na sraz v Kyjích přijel PB s tím, že máme spoustu času. Světluška si ráno přivstala a jela napřed. PB bez ní zřejmě nemohl vydržet, takže jsem se nestihla ani dvakrát nadechnout a už jsme tím "pohodovým tempem" byli v Říčanech. Objevil se i Jarda, což byla známka toho, že pršet jistojistě nebude. Pršelo! Nicméně, když začal slejvák, schovali jsme se na autobusové zastávce a čekali, co pojede. Přijel autobus, ale bez nás nechtěl pokračovat, a tak tam tak stál s námi a taky asi čekal, až přestane pršet .


Nepřestalo, a tak jsme se co nejrychleji přesunuli do hospůdky El Paso. Čekání na sluníčko jsme maskovali jídlem a pitím, někdo neodolal nádherným a jistě i výborným dortům a Pro_Pa se nestyděl svůj kávový dortík zlehýnka prodýchat. Jarda pochopil, že se spletl, když v tomhle počasí vyrazil na kolo a odpojil se (ve skutečnosti ale taky potřeboval prodýchávat). Ostatní jsme se jeli oddávat bahenním koupelím - někomu stačilo mít bahno na zádech, PB se s ním živil a Jirrik se o tuto slast dělil i se svým kolem a ponořil ho do té mazlavé smradlavé hmoty až po náboj. Zelená nás dovedla až do Hradce, kde jsme se po El Pasu dorazili ještě polívkou a palačinkami, obsluhováni již slušně navátým hospodským. Nejenom v Hradci, ale i v nedalekých Jevanech byly pořádány nějaké slavnosti, a tak jsme se setkali s cyklistou, který přijel, doprovázen šíleným rachotem, pouze na ráfkách. Nebo třeba s plovoucím ostrovem plným domorodců z Nové Guinee, vodními sáňkami nadnášenými pet barely apod.
Stavili jsme se u studánky pro čerstvou vodu a pak sjeli po parádní žluté - úzké cestičce z kopce po mokrých kamenech a kořenech - k rybníčku brčálníčku.
Někteří (Jirrik a Jířa) neměli ani po tom vydatném dešti vody dost, narozdíl od nás, strhli ze sebe hadry a vrhli se do hlubin (do hloubky se ale snad ani nedostali ). PB mezitím z nudy zahájil očistu svého kola, hodil ho do vody, zavrtěl s ním a vytáhl úplně nové kolo. Byl do této činnosti tak zapálený, že bral další a další a další. Jirrik to vzal do rybníka rovnou na kole a doslova a do písmene se "zajel vykoupat".
Jelikož přestalo pršet, měli jsme to štěstí spatřit Jardu - dnes již podruhé . Čekal na nás v Babicích, aby mohl dělat Světlušce doprovod do Prahy. Naše tříčlenná stíhací skupina tentokrát opět svižně jela napřed, aby se prý nemuseli prát o sprchu. No nevím, proč to nevyřeší společnou vanou, jako my a je po hádkách .
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama