Prohánění bruslí po Lipně

4. února 2009 v 9:21 | Péťa |  různé
Nechtěli byste na tento víkend odhodit svá kola, vyměnit je za brusle a projet se na nejdelší bruslařské dráze v Česku? S Burajdou bysme chtěly vyzkoušet trať protaženou na Lipenské přehradě mezi Lipnem a Frymburkem. Kvalita a síla ledu je zatím výborná. Kdopak se přidá?
http://www.svetcest.cz/view.php?cisloclanku=2009010001

Tak začínalo mé lákání a vábení dalších vášnivých bruslařů, abysme společně mohli brázdit jihočeskou zamrzlou promenádou.

fotky Burajda
fotky Jurimír


Jako na potvoru do rána nasněžil poprašek sněhu a to bílý klouzavý svinstvo, co by se mělo přinejmenším silnicím vyhýbat, padalo dál. Volá mi Jurimír. Že bysme jeli s Jirkou pozdě? Když slyším rozespalého Jurimíra, začíná mi docházet, že je něco špatně. Nabíráme Jitku a Jurimír tak získává čas na probuzení se až před barák.

Jihočeská sekce už nás netrpělivě vyhlížela, ve skutečnosti ale dříve narození potřebovali extra čas na obutí bruslí bez diváků. Jinak pak nechápu, proč nedospali a vrhali se na led, kde zdaleka nebylo ani živáčka, natož toho dokonalého vynálezu - odhrnovacího traktůrku. Sami pak nevěřícně obdivovali náš styl obouvání a vytvořili tři skupiny: A - ve stoje bez opory, B - ve stoje s oporou, C - vsedě. Některá začlenění do skupin však nebyla definitivní a v průběhu dne se měnila.

Konečně všichni na ledové hrbolaté ploše, která byla kromě bruslařů okupována také běžkaři beznebo se psím spřežením, bobisty, cyklisty a nemohli samozřejmě chybět "greenmani" na čtyřkolkách. A tak jsme klábosili a brázdili umetenými pruhy Lipenské přehrady, kde člověk není omezován pár metry čtverečnými ohraničenými mantinely pro ty, kdo neumí jinak zabrzdit. Ve vzduchu se usadila vůně horkého domácího punče, z dálky k nám doznívala tichá hudba, ale místy by měl člověk pocit, že stojí na Václaváku namísto uprostřed přehrady.

Zima začínala být pořádně vlezlá a i žaludky se nechaly slyšet, tak jsme se moc nebránili, když nás Mirek tahal do hospody. S plnými žaludky to šlo líp a těla zpracovávající podvržená jídla, hned vyráběla spoustu užitečného tepla. Již nám otrnulo a tak se kromě snadných holubiček, snažíme napodobit Jurimírovu Charlie Chaplin techniku, ale kyčle ne a nešly vykloubit. Burajda prozměnu nacvičovala řízené pády a my pak byli Burískem osočováni, že jsme jí vrátili zmlácenou. Dle tajných informací na tom ale nebyl o moc lépe :D.

A tak jsme prý nakroužili kolem 30 km a s ošlehanýma tvářičkama a hřejivým pocitem u srdce jsme se rozjeli k domovům.

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama