Štědrý večer 2008

26. prosince 2008 v 10:16 | Péťa |  různé
.... s Haničkou, Petrem, Jirrikem a Péťou

Vánoce již zaklepaly na dveře. Po klidném týdnu na horách najednou přišel shon v práci, shánění dárků, jejich distribuce pod správné vánoční stromečky a v nekonečné řadě přípravy na Štědrý večer. Ty naštěstí nebyly tak namáhavé díky kamarádům, mezi které byly jednotlivé úkoly rozděleny.

Vše jsme k mému údivu stihli bez zvláštních emocí a vydali se na nejkouzelnější místo na světe strávit s dalšími opuštěnými kamarády Štědrý den pro sběrače, Štědrý večer pro lovce a Štědrou noc pro udržovače domácího krbu.


Bohužel pršelo a tak naše naděje o pohodě u hřejivého krbu se začaly pomalu rozplývat. Díky šikovným ručičkám a zkušenostem Petra plamínek v krbu zapraskal a brzy poté nás pošimrala vůně pečených klobás a přivolala naše žaludky vyhladovělé po pořádné dřevorubecké práci.

Pomalu začala den zahalovat tma a čas se chýlil k sedmé hodině, a tak připravujeme stůl na velké hody a na ohni ohříváme již osmažené kapry a řízky. I letos přilétly na náš stůl Christmas crackers (ale že byla práce je sehnat) a tak jsme se pobavili nad jejich překvapivým obsahem, pojedli miliony dobrot, popili bowli a zazpívali nejen koledy ale i spoustu dalších lidových písní. Na půlnoční procházku při svitu měsíčku a loučí se nám v tom ustavičném dešti moc nechtělo a tak jsme postupně zalézali do spacáků a usli spánkem spravedlivých (i za hřmotu Petrova chrápání a pozorováni tisíci pavoučích očí (něco pro Haničku).


VESELÉ VÁNOCE!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama