Mukařovsko s nakoláky

28. října 2008 v 0:15 | Péťa |  na kole

Mukařovsko lesem

25.10.2008
Vstávám do tmy a hlavou se mi honí, proč to dělám. Je sobota. Oblékám svůj nejteplejší cyklo model. Musím se rozhodnout, zda pojedu do Říčan vlakem nebo s pražskou sekcí po vlastní ose. Vlakem asi nejede nikdo soudě podle toho, že můj dotaz o spolucestování zůstal bez odezvy. Nebo nikdo nechtěl jet se mnou?! Zima venku se zdá po 30s na balkóně snesitelná. Horší už to bylo cestou na metro, o cestě do Říčan ani nemluvě. Jenže to byl zatím jen začátek na prohřátí svalů..Vyjíždíme v hojném počtu 7 kousků se zpožděním 15 min, což se zákonitě muselo dohnat
zvýšeným tempem. Přesto jsme splaveni tak, že by se dala trička ždímat, dojeli díky defektu až v 9:20. Teď teprve začíná to správné pozdvižení. Jurimír sice hrozil, že budou terénky, ale
teď už víme, co máme očekávat poté, co říká, že musí vyměnit gumy. Místo trávou, lesem, vřesem, jsme jeli šutry, kořeny, bahnem. Vlastně celý výlet byl takové jedno velké bahno. Petrovi se však sen o bahenních zápasech nevyplnil. Zato Jurimír zápasil se svým leháčem na brodu, až mu z toho navlhly nohy. No, vlastně si do sandálků pořádně nabral.

Jako dobrá víla z pohádky se náhle zjevila Radka a rozdávala slaďoučkou voňavoučkou buchtu s kávou. Aspoň k něčemu je to její pochroumané zdraví. A pak začal hospodový maraton. No ale teď se teda pěěěěkně mýlíte.Neožrali jsme se jak prasata.. Jen jsme nemohli sehnat záplatu na naše hladové prazdné a hlasitě se ozývající žaludky. Pár hospod, pár asfaltových km a ocitáme se před pozvánkou na zvěřinové hody. Wewe neměla smažák!

Sumasumárum:
Pěkně nás Jurimír povodil za nos. Takových km a my se pořád točili na jednom km čtverečném. To bylo pořád, za břízkou doprava, mezi pátým a šestým šutrem doleva, za potokem prudce nahoru atp. Díky tomu jsme ale viděli rokli, kde si Jurimír kolikrát kolečko polámal, brčálníček, kde si jako děti hráli na ledoborce, žumpu resp. bývalé koupaliště, kde se učil plavat a kde chytil nějakou strašnou bolákovitou chorobu a kde co jiného.
Wewe kolo se střetlo s kolíčkem na prádlo a zkuste hádat, kdo vyhrál.. No jasně, že Wewe kolo ............................ to nebylo . Dostalo parádně na frak a aspoň na chvíli přestalo být tak nafoukané.

Já jsem si od Říčan přivezla rýmu hustou jako hlen, ale hlavně dobrý pocit, že i na svém neopravdickém kole (jak ho intimně nazývá neregmirekbik) jsem se na jeden podzimní den stala aspoň malou bikerkou. 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama