=Pozvánka na Hamerák=

2. září 2008 v 10:49 | Péťa |  po vodě

Hamerský potok

Po loňském sjezdu Vavřineckého potoka jsem byla tak nadšená, že jsem se rozhodla tuto akci nejen zopakovat, ale vyzkokušet i něco jiného. Hamerák mě láká svou divokostí a nespoutaností v době jeho slávy - při podzimním vypouštění před výlovem kaprů.
Celá akce je zatím jen plán a vzhledem k časové tísni a také vzdálenosti od Prahy (říčka je nedaleko Jindřichova Hradce) není jisté, že bude uskutečněn. Pokud by se ale našel někdo, kdo by chtěl mě a Jirrika podpořit a přidal by se, určitě z toho vznikne něco nezapomenutelného!
Datum: neděle 21. 9. 2008

Podmínky: Potok je sjízdný při vypouštění rybníků a jeho koryto je úzké, zarostlé a nepřehledné. Ve střední části jsou 4 kaskády s jedním sjízdným jezem a se stromy v řečišti.
Obtížnost: v úseku hráz - Dvoreček je WW 3, Dvoreček - Jindřiš WW 1, celkem 7 km.
Vodácky nejzajímavější úsek Hameráku začíná u obce Malý Ratmírov pod výpustí z Ratmírovského rybníka. Vodácky nejnáročnější jsou první dva kilometry do obce Dvoreček. V tomto úseku má potok největší spád, na vodáky čekají celkem čtyři kaskády, i když v prvních třech případech jde jen o peřeje. Na vodu se může vydat jen jezdec, který dobře ovládá loď i v úzkém balvanitém korytě. Z Dvorečku lze dále pokračovat již méně náročným terénem ještě asi 4 km do obce Jindříš. Akce se koná na podzim, kdy se rybník vypouští.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama