Žranice ve středověké krčmě Písek

11. listopadu 2007 v 19:38 |  různé
KRČMA PÍSEK
Úplnou náhodou jsem na internetu našla tuto nově otevřenou krčmu v Písku. Vznikla pod záštitou středověké krčmy v Dětenicích, kde jsem bohužel ještě nebyla, ale mé kroky tam směřují a doufám, že co nejdříve.
Jelikož jsme byli zrovínka víkend nato pozváni Vláďou do Písku a také proto že měl narozeniny, řekla jsem si, že by to mohl být dobrý nápad, pozvat ho tam na slibný večerní program plný kejklířů, tanečnic a příjemné hudby. Bohužel, tyto večerní programy jsou velmi vyhledávanou a ojedinělou zábavou, tudíž již v pondělí měli sobotní večer obsazený. No co se dá dělat.

V sobotu dopoledne jsme se vypravili na procházku podél řeky Otavy a píseckým centrem. Dohodli jsme se, že bychom se mohli do krčmy alespoň podívat, zahřát se teplou medovinou nebo si dát oběd. Středověká krčma vznikla v prostorách nově zrekonstruovaného starého pivovaru. Již u vchodu na nás dýchly staré časy, náhle se zešeřilo, protože krčma byla osvětlená pouze plamínky svíček a přivítala nás kromě příjemné středověké hudby také krčmářka pozdravem "Pozdrav Pánbůh". Podlaha byla pokryta senem. Poté, co jsme si celou krčmu prohlédli, jsme se usadili na dřevěné lavice přikryté kožešinami k velkému dřevěnému stolu s kamennou deskou hned vedle výčepu. Hned pro zahřátí jsme si objednali horkou medovinu a připili s ní Vláďovi na zdraví. Začali jsme vybírat z jídelního lístku staročeské pochoutky. Když už jsme měli vybráno, zavolal Jirrik na krčmáře: "Hej pojď sem parchantě" a to si to pohnojil, resp. i nám :D. Jediný Huby dostal jídlo ve značném předstihu (jako by vytušili, že má narozeniny), ale my ostatní čekali dýl než lidi, co přišli až po nás.
Takže jsme čuměli Vláďovi do talíře, jak baští "KAČENU DOKRMENOU ŠIŠKAMI připravenáou dle receptu z 16.století od Beatrice Zilvarové potřenou medem a pečenou na ovoci, obloženou bylinkovým knedlem kuchařky Voršily s bílým zelíčkem". Doteď jsem si myslela, že ten bylinkový knedl byl vlastně nádivka. Teprve, když dojedl, dostali jsme i my ostatní svá jídla. Já se krmila "TALÍŘEM PRO KOZU ROZUse dvěma paličkama kukuřice a plátkama jablek, žampionovým špízem, dvěma plackama z hub a ovesných vloček, česnekovou omáčkou a pecínkem chleba. Nemůžu si to vynachválit, vypadalo to jako porce pro komára, ale ve výsledku jsem se přežrala. Navíc jsem toto jídlo obohatila o povidlovou omáčku, kterou dostali Eva s Honzíkem ke svému jídlu: "Šest kusů kuřecích křídel s plackou z ovesných vloček, paličkou kukuřice, povidlovou a česnekovou omáčkou a pecínkem chleba. No a nakonec, co si vybral Jirrik? Jeden celý šťavnatý jazyk pašíka Vašíka opečený na grilu s křenem a galskou hořčicí, paličkou kukuřice a pecínkem chleba. Ale tvrdí, že měl dva jazyky, což potvrzuje i fotodokumentace.
Dobaštili jsme, bylo to náročné, protože, přestože se ty porce nezdály, byly asi opravdu obrovské. Tedy aspoň můj pupík hlásil stopstav. Navštívili jsme také místní kakosírnu, kde místo porcelánových umyvadel byly kamenné žlaby a zavolali krčmáře k placení. V celém lístku jsou uvedeny ceny ve zlaťácích, ale přepočet na koruny je 1:1. Vykrvácely nám tam peněženky, ale za ten historický zážitek to stálo a o to větší bude, až se tam vypravíme na historický program plný tanečnic na stolech, kejklířů, šermířů, fakírů nebo žebráků.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Peter B Peter B | 28. listopadu 2007 v 9:19 | Reagovat

Informace pro případné čtenáře těchto stránek: Včera jsme na koncertu středověké kapely domluvili, že si Dětenice rozhodně nenecháme ujít, ale protože program je do velmi pozdních hodin a přilehlý hotel je velmi drahý, vyrazíme až někdy koncem jara, začátkem léta a ubytujeme se ve stanu :-) Tak se těšte na nevšední zážitky. Já v Dětenicích byl  a musím potvrdit to, co píše Péťa - poněkud dražší, ale za ten zážitek to určitě stojí. Padl i návrh, že je možný návrat i v noci, pokud se najde někdo, kdo se obětuje k řízení a tudíž nepožívání. Ale to já rozhodně nebudu ;-)

2 sat sat | Web | 8. září 2016 v 15:14 | Reagovat

rychlá půjčka nebankovní online ihned :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama