Podzimní zasněžená Sněžka - pátek

12. listopadu 2007 v 11:31 |  v botách
SNĚŽKA 9. - 11. 11. 2007
PÁTEK
Nadešel čas našeho plánovaného posledního podzimního výletu s výstupem na Sněžku za východem či západem sluníčka. Podzim se nám ale trošku zvrtnul v zimu a tak se na hory vybavujeme jako na polární kruh.
Pavla nám opět zajišťuje odvoz a tak nás v 17:30 vyzvedává s Pavlem doma. Rovnáme do kufru 7l svíčkové, spoustu jídla, trochu oblečení a hlavně snoubiče. Vešlo se to tam jen tak tak. Pavel telefonuje. Chceme ho pozlobit a tak mu ujíždíme a čekáme za zatáčkou. Pavel nemá na srandičky zjevně náladu, tak se pro něj vracíme. Vyjíždíme. Na Čerňáku volá Pavla chatařům, že vyjíždíme z Prahy a že nás mají čekat za 2,5 hodiny. Je šest. Sjíždíme na mladoboleslavskou dálnici a štosujeme se do kolony. A rovnou na několik kilometrů. V autě se ale rozhodně nenudíme, Jirrik pokřikuje na slečny v autech kam jedou, Pavel odepisuje třetí posádce na SMS, že už jsou na Čerňáku: "Vy někam jedete?" A pak mě ještě napadá, že bysme mohli obcházet a pokutovat auta za to, že nedodržují minimální povolenou rychlost. Konečně se to rozjíždí. Zjišťujeme, jak jsou na tom ostatní posádky a domlouváme sraz v hospodě U Červinků. Cestou prší, leje, sněží, všeho dosytosti.

V hospodě to rozjíždíme na polívkách. Já měla výborné kyselo, ale ani ostatní si na gulášovku a vývar nestěžovali. Přichází druhá posádka a zanedlouho i třetí, ale to už máme objednané i hlavní jídlo. Jirrik se výčepního zase pořád na něco ptal, třeba, jestli ty flašky nahoře na polici jsou prázdný nebo, co to za žabí hlen pije ta holka od protějšího stolu. Klárka ten žabí hlen i ochutnala, což byla ve skutečnosti točená zelená limonáda s hruškovo-jablečnou příchutí.
Je pozdě, tak už nečekáme a první skupina vyráží napřed. Zase chumelí, silnice jsou bílé a kluzké. Pavla jede ale skvěle. My to s Jirrikem nachvíli zalomili, přeci jenom přišla naše hodina. Na parkovišti v Malé Úpě parkujeme ve 23h. Tedy o dost později než bylo v plánu. Hustě chumelí a silně fouká vítr. Bereme pár věcí, brodíme se hlubokým čerstvě napadaným sněhem a hledáme vánočně osvětlenou chatu Ruměnku. Chataři jsou starší pár, kteří už by dávno spali a tak nám to i několikrát mezi řečí řekli. Paní nás provedla chatou, ukázala pokoje, kuchyňku a klubovnu a vysvětlila, co se jak patří. Po odboném výkladu se vracíme k autům pro zbytek věcí a pro ostatní. Je fakt zima.
Na chatě se rozdělujeme do pokojů 2+2+3+ 5 a po krátkém zabydlení se přemisťujeme do klubovny. Inna šla napřed, ale protože nevěděla, kde klubovna přesně je, zkoušela všechny dveře v přízemí, včetně bytů chatařů. Tam na ní ze dveří vykoukl velký chlupatý pes a tak rychle zabouchla a běžela se s tím pochlubit nahoru. A Haničku nenapadlo nic lepšího, než že ho pustí. V tom vylézají patřičně naštvaní chataři, že už je půl jedný, ať si jdeme rámusit do klubovny a že je vrchol lízt jim až do bytu. Podotýkám ovšem, že na dveřích nemají žádnou cedulku privat.
Scházíme se v útulné klubovně, která byla plná ručně vyráběné keramiky a na zdech visely dýky, hadí kůže, okovy a spousta cedulek s prazvláštními výroky. Petr učí zájemce pít nový nápoj - koks. Do pusy se dá lžička kávy a lžička cukr, rozkouše se to a zapije frťanem rumu. Moc se to neujalo :D. Pijeme víno ve velkém, rum a kouříme šíšu, paříme do rána. Já to zabalila v půl třetí a rozhodně jsem nebyla poslední.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 George George | Web | 12. listopadu 2007 v 22:50 | Reagovat

Ahoj, dobrý; je poznat intelektuálku s poctivým přístupem k věci - to ber jako pozitivum. Těším se na další pokračování a středeční žranici.

2 Monika Monika | 13. listopadu 2007 v 8:11 | Reagovat

Těším se na fotky a další povídání z dobývání...

3 Krakonoš Krakonoš | 13. listopadu 2007 v 8:48 | Reagovat

Tak je 9, ranní káva na stole, povídání žádné. Napínáš nás. A piš o horách hezky nebo si Tě tady příště necháme.

4 Péťa Péťa | 13. listopadu 2007 v 10:42 | Reagovat

milý Krakonoši, udělej si druhou kávu, ale pozor na tvůj vysoký tlak, přecijenom už nepatříš k nejmladším ;) a vychutnej si další povídání. Joooooooooo, bylo to tam super, krásný počasíčko jsi pro nás připravil.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama