Krless a Various Coloribus

28. listopadu 2007 v 14:17 | Peťa |  různé
Krless
Hudci písní nejstarších
V úterý 27.11.20007 jsme se stali očitými svědky konzertu středověké hudby z různých koutů Evropy a Asie v podání skvělé německé kapely Varius Coloribus a českého protějšku Krless.
Kde?: PopoCafePetl Music Club, Újezd 19, Praha 1 - Malá Strana
V kolik?: začátek konzertu je 20:30, ale rezervaci máme už od 19h
Za kolik?: 100,-
Zúčastnění: Petr, Hanička, Jirrik, Péťa
Koncert byl fakt naprosto úúúža. Úplnou náhodou jsme na anglině probírali mj. oblíbené kapely (já - Kabát + Iron Maiden; Péťa - Kabát + Rammstein; Jirrik - Iron Maiden + Rammstein). Tedy zdánlivě úplně jiný styl a žánr. A přesto se nám to strašně líbilo, podupávali a poplácavali jsme si do rytmu a když později dorazila i Hanča, už jsme se na židlích neudrželi ;-)) Vzpomněl jsem i na svýho kámoše - zatvrzelýho a konzervativního rockera - že ho taky někdy budu muset přes jeho odpor vytáhnout, aby si též rozšířil obzor. Kupodivu ani neprotestoval a celkem dobrovolně přikývnul. Když začínala jedna písnička - jen kontrabas a kytara - bylo to opravdu jak vystřižené z nějakého songu od Purplů s nádechem zvuku Apocalypticy, který tomu dodala právě ta basa. Však jsme taky domů nepospíchali a počkali si pěkně až do konce ;-) Já ještě před vystoupením druhé, zahraniční, kapely pospíkoval ve frontě na záchod s německým bubeníkem, což jsem jen tušil, že je z kapely, když na mě začal německy, ale že zrovna bubeník, se ukázalo až posléze. Holky si zase odchytly kapelníka českého Krleše a tahaly z něj rozumy :-) A sem už patří oprava!!! Trochu mě mátlo, že Péťa - holčička píše o kapele Krless, když já to znám jako Krleš. A stačil rychlý pohled do Googlu a hned mi bylo jasné, že Krleš je sice taky správně, ale je to úplně jiná - metalová - kapela ze severních Čech :-))
Rekapitulace konzumace :-) Péťa s Jirrikem 3 hambáče před představením, 2 klobásky v průběhu a následně po koncertu hladový úprk do nejbližšího KFC, kde si nabrali pytel laskomin. Jak to ty lidi dělaj, že jsou pořád tak hubený vážně nechápu. My s Haničkou se statečně drželi a úspěšně jsem hlad převlíkli za žízeň. Na žízeň: obrovský kotel mátového čaje, malý a velký pivo. A na zachlastání: 3 džbány sangrie. Už jsem pil i lepší, ale nedělalo nám celkem problém vždycky dojít pro další várku ;-)).

Mám trošku obavy, jak dopadne ples v Konviktu, ale Vidoule (hospoda se sálem k tanci v Butovicích) by mohla být náhradním řešením. Úterní tanečky, na které jsme z práce tak rádi chodili, nám sice zrušili, ale sobotní zůstaly zachované, takže by to mohla být jedna z dalších konviktových akcí :-)
Peťa (chlapeček)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Péťa Péťa | 5. prosince 2007 v 7:57 | Reagovat

Jen bych chtěla trochu upřesnit tu konzumaci. Ještě jsi totiž Péťo zapomněl ve svém výčtu na brambůrky spořádané v hospodě hned 5 minut po příchodu, protože jsme se nemohli s Jirrikem domluvit, kdo skočí koupit další hambáče :D.

Jo a hubený jsme proto, že jsme ještě ve vývinu ;). Že mě ale huba nebolí :D.

2 Peter B Peter B | 10. prosince 2007 v 12:30 | Reagovat

Já jsem taky pořád ve vývinu, ale bohužel už jen do šířky :-( A tak rád bych si přál se ještě aspoň o pár cenťásků vytáhnout...

3 juhu juhu | 23. června 2008 v 16:54 | Reagovat

fakt cool

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama